PIZZA – RECEPTY

ZOZNAM RECEPTOV

  • Calzone (preložená pizza)
  • Pizza salami
  • Pizza Margherita
  • Pizza caprcciosa
  • Pizza šéfkuchára
  • Pizza tuniakova
  • Pizza špenátová
  • Garden pizza
  • Pizza s údeným (grilovaným) kuraťom
  • Pizza hawai

Tu nájdete recepty na:

základné pizzové cesto:
https://mysiakovaskolavarenia.sk/halusky-a-mucne-jedla/
paradajková omáčka na pizzu 
https://mysiakovaskolavarenia.sk/zaklady-varenia/ako-na-to/
cesnakový olej na  pizzu
https://mysiakovaskolavarenia.sk/zaklady-varenia/ako-na-to/

CALZONE (PRELOŽENÁ PIZZA)

pizzové cesto, extra panenský olivový olej , zmes húb /kuriatka, shitake, šampiňóny, enoky (japonská /čínska huba), cesnak, chladené maslo, strakatý tymian, soľ, mleté čierne korenie, čerstvý špenát, 2 PL paradajkovej omáčky, mozzarella

Na troche panenského olivového oleja podusíme zmes húb. Po chvíľke k hubám pridáme plátky cesnaku a kúsok chladeného masla. Zmes premiešame a pridáme strakatý tymian. Dochutíme soľou a mletým čiernym korením. Nakoniec pridáme čerstvý špenát a veľmi krátko podusíme. Zmes je hotová, keď sú huby takmer uvarené a v panvici nie je žiadna tekutina. Do hubovej zmesi pridáme 2 PL paradajkovej omáčky, premiešame a vsypeme doprostred jednej polovice pizzového cesta. Mozzarellu rozlomíme, dáme na vrch zmesi a preložíme druhou polovicou cesta. Kraje cesta dobre pritlačíme a preložíme, tak aby zmes z cesta nevytiekla.

Preloženie: Kraj cesta povytiahneme zahneme do vnútra, „šev“ pridržíme palcom, kúsok cesta povytiahneme, zahneme a pridržíme. Takto pokračujeme po celom obvode Calzone a koniec dobre pritlačíme.  Vznikne nám s krajov cesta pekný vejár.

PIZZA SALAMI

Základné pizzové cesto, sterilizované paradajky, mozzarella, papriková saláma, chilli papričky, cibuľa

OBLOHA NA PIZZU A DOKONČENIE:

Potrieme drvenými paradajkami alebo paradajkovou omáčkou od Jamieho, posypeme strúhanou mozarellou, poukladáme plátky salámy, posypeme nakrájanou chili papričkou, krúžkami cibule, a upečieme. Najlepšie v peci alebo rúre vyhriatej na 250°C cca 5 nin. Hotové kraje pizze potrieme cesnakovým olejom. Dozdobíme bazalkou.

PIZZA MARGHERITA

základné pizzové cesto, sterilizované paradajky, mozzarella, čerstvá bazalka

OBLOHA NA PIZZU A DOKONČENIE:

Potrieme paradajkami, zasypeme vrstvou mozzarelly a pečieme najlepšie v peci alebo i v rúre vyhriatej na 250 C cca 5 minút. Pred podávaním ozdobíme bazalkou.

PIZZA CAPRICCIOSA

základné pizzové cesto, sterilizované paradajky, mozzarella, šunka, šampiňóny, (olivy), (artyčoky)

OBLOHA NA PIZZU A DOKONČENIE:

potrieme paradajkami, zasypeme vrstvou mozarelly. Na pizzu poukladáme plátky šunky a šampiňóny. Môžeme, ale nemusíme pridať olivy a artyčoky. Pečieme najlepšie v peci alebo i v rúre vyhriatej na 250°C cca 5 minút.

PIZZA ŠĚFKUCHÁRA

základné pizzové cesto, mozzarella, smotana na šľahanie, syr s modrou plesňou, anglická slanina, cibuľa, chilli papričky

Posypeme nastrúhanou mozzarellou, zakvapneme smotanou na šľahanie, pridáme plátky syra s modrou plesňou a anglickú slaninu, a kolieska cibule. Kto má rád pizzu ostrejšiu, môže pridať  nakrájané chilli papričky. Pečieme najlepšie v peci alebo i v rúre vyhriatej na 250°C cca 5 minút.

PIZZA ŠPENÁTOVÁ

základné pizzové cesto, čerstvý alebo mrazený špenát, olej, 1 cesnak, soľ, mleté čierne korenie, 4 vajcia . cesnakový olej

Špenát zbavíme hrubých stoniek a v niekoľkých vodách ho dôkladne premyjeme a presušíme. Na masle speníme cibuľku na jemno pridáme prelisovaný cesnak a všetko osmažíme. Pridáme omyté listy špenátu a pod pokrievkou necháme krátko podusiť vo vlastnej šťave. Potom špenát rozmixujeme, alebo nasekáme, dochutíme soľou, čiernym korením a zahustíme celými vajcami  a cca za hrsť strúhanky.  Pizzové  cesto potrieme snakovým olejom , navrstvíme a rozotrieme udusený špenát. Na každú štvrťku pizze dáme 1 vajíčko, posypeme strúhaným syrom a dáme do predhriatej rúry zapiecť na 250 C cca 5 – 8 minút.  Špenát môžeme pripraviť i z mrazeného špenátu.

PIZZA TUNIAKOVA

základné pizzové cesto, 1 konzerva tuniaka vo vlastnej šťave /v oleji/, cesnakový olej, cibuľa , paradajková omáčka, oregano , nastrúhaný syr , 1 konzerva kukurice

Tuniaka a kukuricu dáme odkvapkať na sito. Pizzové cesto potrieme cesnakovým olejom a paradajkovou omáčkou. Rovnomerne navrstvíme kúsky tuniaka bez šťavy, krúžky cibule a kukuricu. Dochutíme oreganom, nastrúhame navrch syr a dáme piecť do predhriatej rúry zapiecť na 250°C cca 5 – 8 minút. Okraje upečenej pizze potrieme cesnakovým olejom.

GARDEN PIZZA

základné pizzové cesto, paradajková omáčka, čerstvé paradajky, čerstvá zelená paprika, zelená cibuľka, 1 konzerva kukurice, špargľa biela /zelená/, patizón, cukina, oregano , strúhaný syr

Zeleninu si nakrájame na kúsky. Cukinu škrabkou na zemiaky nakrájame na tenké plátky. Papriku nakrájame na tenké pásiky, patizón na tenké plátky, paradajky na mesiačiky a cibuľu na kolieska. Pizzove cesto potrieme  paradajkovou omáčkou. Rovnomerne navrstvíme kúsky, pripravenej zeleniny. Vrch posypeme zelenou cibuľkou a kukuricou. Dochutíme oreganom. Navrch nastrúhame syr a dáme piecť do predhriatej rúry na 250°C cca 5 – 8 minút.

PIZZA S ÚDENÝM (GRILOVANÝM) KURAŤOM

základné pizzové cesto, paradajková omáčka, obrane mäso z údeného kuraťa, oregano , cibuľa, čierne olivy, strúhaný syr

Mäso s upečeného kuraťa oberieme od kosti a prekrojíme na menšie kúsky. Cibuľu nakrájame na tenké kolieska. Pizzové cesto potrieme  paradajkovou omáčkou. Rovnomerne navrstvíme kúsky mäsa, cibule, čiernych olív. Dochutíme oreganom. Navrch nastrúhame syr a dáme piecť do predhriatej rúry na 250°C cca 5 – 8 minút. Okraje upečenej pizze zľahka natrieme cesnakovým olejom.

PIZZA HAWAI

základné pizzové cesto, paradajková omáčka, 1 konzerva ananásu – kocky, 100 g šunky, oregano, strúhaný syr

Šunku nakrájame na stredne veľké kocky. Ananás dáme odkvapkať na sito. Pizzové cesto potrieme  paradajkovou omáčkou. Dochutíme oreganom. Nastrúhame syr a dáme piecť do predhriatej rúry zapiecť na 250°C cca 5 – 8 minút.