CALZONE (PRELOŽENÁ PIZZA)

pizzové cesto, extra panenský olivový olej , zmes húb /kuriatka, shitake, šampiňóny, enoky (japonská /čínska huba), cesnak, chladené maslo, strakatý tymian, soľ, mleté čierne korenie, čerstvý špenát, 2 PL paradajkovej omáčky, mozzarella

Na troche panenského olivového oleja podusíme zmes húb. Po chvíľke k hubám pridáme plátky cesnaku a kúsok chladeného masla. Zmes premiešame a pridáme strakatý tymian. Dochutíme soľou a mletým čiernym korením. Nakoniec pridáme čerstvý špenát a veľmi krátko podusíme. Zmes je hotová, keď sú huby takmer uvarené a v panvici nie je žiadna tekutina. Do hubovej zmesi pridáme 2 PL paradajkovej omáčky, premiešame a vsypeme doprostred jednej polovice pizzového cesta. Mozzarellu rozlomíme, dáme na vrch zmesi a preložíme druhou polovicou cesta. Kraje cesta dobre pritlačíme a preložíme, tak aby zmes z cesta nevytiekla.

Preloženie: Kraj cesta povytiahneme zahneme do vnútra, „šev“ pridržíme palcom, kúsok cesta povytiahneme, zahneme a pridržíme. Takto pokračujeme po celom obvode Calzone a koniec dobre pritlačíme.  Vznikne nám s krajov cesta pekný vejár.