PUDINGY – RECEPTY

ZOZNAM RECEPTOV:

  • Vtáčie mlieko

    VTÁČIE MLIEKO

Zvolil som tu najjednoduchšiu prípravu.

KROK 1:   PRÍPRAVNÉ PRÁCE

  • Oddelíme bielka a žĺtka
  • Dáme zovrieť vodu
  • Dáme zovrieť mlieko
  • Pripravíme tuhý sneh a vytvarujeme snehové obláčiky
  • Pripravíme žĺtkový krém
  • Necháme vychladiť

KROK 2:   BIELKOVÉ OBLÁČIKY

Obláčiky môžeme pripraviť viacerými spôsobmi. Ja som vybral ten najtradičnejší. Obláčiky môžeme zavariť aj v mlieku.

7 bielkov, 100 g kryštálový cukor, 1 štipka soli

Do hrnca dáme zovrieť vodu. Bielka s cukrom a štipkou soli vymiešame metličkami  na najväčších obrátkach tuhý sneh. Potom kávovou lyžičkou naberáme penu a dáme zavariť do mierne prebublávajúcej vody s každej strany po 3 min. Hotové obláčiky dáme odkvapkať na sitko.

KROK 3: PRÍPRAVA KRÉMU

1,5 l mlieko, 7 žĺtkov, 150 g kryštálový cukor, 1 bal. vanilinový cukor/vanilkový lusk/vanilková pasta/vanilková aróma
MÔŽETE A NEMUSÍTE PRIDAŤ: 1 PL kukuričný škrob

Krém odstavte ešte keď má redšiu konzistenciu, počas chladnutia hustne.

Vajcia si rozdelíme na bielka a žĺtka. Hrniec vypláchneme studenou vodou, vlejeme mlieko a necháme zovrieť. Žĺtka dáme do misy. Pridáme cukor, vanilkový cukor/vanilkovú arómu a metličkami vyšľaháme do penista. V prípade, že chceme hustejší krém pridáme škrob. Do žĺtkov prilejeme časť horúceho mlieka a okamžite metličkou premiešame, tým sa vyrovnajú teploty a krém sa nezrazí. Všetko vrátime späť k prevarenému mlieku na sporák a za  neustáleho miešania metličkou miešame do zhustnutia krému. Krém necháme prejsť varom.   Dáme pozor na to, aby sa dlhým varením v kréme nezrazili vajíčka. Krém je hotový, keď má mierne redšiu pudingovú konzistenciu.

KROK 4:    CHLADENIE KRÉMU A PODÁVANIE

Krém dáme do misiek prikryjeme potravinárskou fóliou a necháme vychladiť pri izbovej teplote. Vychladený krém dáme schladiť do chladničky. Obláčiky dáme na tanier necháme vychladiť prikryjeme potravinárskou fóliou a do podávania necháme v chladničke.

Pred podávaním na schladený krém dáme obláčiky a servírujeme.